Burcunuzun süs taşı avanturin.
Yengeç burcu uğurlu taşı avanturin yaşam ve canlılığı temsil eder.Cesaret ve çaba taşıdır.Avanturin’ de yeşil bir tür kuvars’ tır
Yengeç burcu uğurlu taşı avanturin Türkiye’de çok az bulunur.

Diğer uğurlu taşlarınız;

Kuvars: Yengeç burcu uğurlu taşı kuvars sadece size uyumlu enerjileri depolayarak, negatif etkilere karşı koruma sağlar.Duyguların dengelenmesine yardımcı olur.Duru görüyü geliştirir. Yengeç burcu uğurlu taşı kuvars yaşam sevinci verir. Kararsızlık, depresyo,n fobiler ve halsizliği giderir. Vücudu negatif enerjiden korur. Zeka ve kıvraklık verir. Kasılma ve krampları çözer. Yengeç burcuna kuvars taşının etkisi  kaslarınızı koruması ve güçlendirmesidir. Vücutta yağ tortulaşmasını engeller. Hamilelikte de kullanılır.

Akik: Yengeç burcu uğurlu taşı akik korkuyu engeller. Taşıyanı tehlikelerden koruma özelliğine sahiptir. Metabolizmanızın düzgün çalışmasına da yardım eder. Vücuttaki fazla veya olumsuz enerjinizi boşaltır. Yengeç burcu uğurlu taşı akik kişiyi sosyalleştirir. Bedeninizi güçlendirir. Tansiyonunuzu dengeler. Yengeç burcuna akik taşının etkisi cesaretinizi arttırmasıdır.

Ametist: Yengeç burcu uğurlu taşı ametist bağışıklık sistemini güçlendirir, korku ve uyumsuzlukları ortadan kaldırır. Meditasyona yardımcı olarak enerji verir. Uykusuzluk için etkilidir. Bedeni dinç tutar. Yengeç burcu uğurlu taşı ametist in eklem ağrılarını giderici özelliği vardır. Fazla elektriği alır. Vücuttan toksinlerin atılmasına yardım eder. Kanı temizler. Kan dolaşım sistemini korur. Hücreleri yeniler. Kulak için yararlıdır. Yengeç burcuna ametist taşının etkisi ağrı ve sızıları hafifletmesidir. Cilt hastalıklarında çok etkilidir.